فروشگاه لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

لامپ ال ای دی شمعی12وات نوعی لامپ حالت جامد است که از دیود ساطع کننده نور برای روشنایی استفاده می کند. این لامپها که در ابتدا بیشتر به عنوان چراغ قرمز در داخل وسایل الکترونیکی مورد استفاده قرار می گرفتند ، به دلیل مصرف برق کم در مقایسه با سایر لامپها ، عمر بسیار طولانی و فناوری جدید تولید در سایر دستگاهها ، توانسته اند جای خود را در صنعت روشنایی در جهان باز کنند.

فروشگاه لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

مشخصات بی نظیر لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

مشخصات بی نظیر لامپ ال ای دی شمعی 12 وات لامپ کم مصرف 105 وات دارای راندمان بالا ، طول عمر و بهره وری انرژی هستند که چندین برابر لامپ کم مصرف 25وات است و به طور قابل توجهی کارآمدتر از سایر لامپ های فلورسنت است.ادعا می شود که آنها حتی می توانند بیش از 300 لومن در وات توسط برخی از تولید کنندگان LED منتشر کنند. انتظار می رود بازار لامپ های LED در دهه آینده بیش از دوازده بار افزایش یابد.

و این رقم سالانه 25 درصد از 2 میلیارد دلار در ابتدای سال 2014 به 25 میلیارد دلار در سال 2023 افزایش می یابد. در شاخص بهبود بهره وری مصرف ، مصرف انرژی لامپ های LED به حدود 10 درصد از مصرف لامپ های رشته ای رسیده است.

مخفف Light emitting diode است که به معنی دیود ساطع کننده نور است. دیودهای ساطع کننده نور در واقع بخشی از خانواده دیودها هستند که زیرمجموعه ای از نیمه رساناها هستند.ویژگی ای که LED ها را از دیگر نیمه رساناها متمایز می کند این است که با عبور جریان الکتریکی از آنها ، مقداری انرژی به شکل نور ساطع می شود. آیا گازهای گلخانه ای در جهان هستند.

بنابراین بسیاری از کشورها برنامه ای چند ساله برای جایگزینی سایر لامپ های رشته ای با لامپ های رشته ای دارند تا شاید بتوانند در دراز مدت بتوانند لامپ های رشته ای را کاهش دهند.به همین دلیل استفاده از لامپ های کم مصرف ، فلورسنت و لامپ متداول شده است و برخی کشورها مردم را ملزم به استفاده از این لامپ ها کرده اند.

البته باید توجه داشت که استفاده از لامپ های LED در تولید تلویزیون محدودیت هایی دارد که یکی از آنها محدودیت استفاده از این فناوری در اندازه های کم است.

موارد مصرف پر کاربرد لامپ ال ای دی

LED ها که ده ها سال است در تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند ، عموماً برای نشان دادن روشن یا خاموش بودن مانیتورها در دستگاه های چند رسانه ای و همچنین آمادگی وسایل برقی و ماشین آلات مورد از لامپ جدید ارزان استفاده میشود .اما در حال حاضر ، تراشه های LED با روشنایی بالا نیز نقش مهمی در صنعت روشنایی ایفا می کنند. بزرگترین عیب لامپ های LED رنگ آنها بود.

اما در حال حاضر به راحتی می توان نور را در رنگ ها و شدت های مختلف و با طول موج خاص با رنگ کاملا خالص با تغییر ساختار فیزیکی و مواد LED ها تولید کرد.به عبارت دیگر ، LED ها دارای اشعه مادون قرمز و فرابنفش نیستند که سایر صنایع روشنایی تولید می کنند و LED ها به سلامت چشم و محیط زیست آسیب نمی رسانند.

LED های سفید قادر به تولید تمام رنگ ها هستند و علاوه بر این ، نسبت به سایر لامپ ها و LED های قدیمی ، از انرژی بسیار کمتری برای تولید نور استفاده می کنند. به همین دلیل ، استفاده از آنها روز به روز افزایش یافته است.با توجه به مزایای استفاده از لامپ های LED ، پیش بینی می شود که در کمتر از 5 سال ، شاهد تحولات عمده ای در زمینه نورپردازی و حتی محصولات بصری باشیم. LED ها اعداد را روی ساعت های دیجیتالی نشان می دهند ، اطلاعات را از کنترل تلویزیون ارسال می کنند و چراغ آنها زمان روشن بودن تلویزیون را نشان می دهد.

مشخصات مهم لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

مشخصات مهم لامپ ال ای دی شمعی 12 وات 1) طول عمر: اولین و مهمترین معیار طول عمر لامپ های LED است. طول عمر لامپ های LED بین 50 تا 60 هزار ساعت است. این طول عمر در مقایسه با سایر لامپ ها بسیار بیشتر است.

2) بازده نوری: از دیگر مزایای لامپ های LED می توان به بازده نوری بالای این لامپ ها اشاره کرد. لامپهای LED در حال حاضر دارای بازدهی بین 74 تا 120 لومن در وات هستند ، در حالی که لامپهای رشته ای 10 تا 15 لومن در وات ، لامپهای کم مصرف 45 تا 65 و لامپهای بخار جیوه 35 تا 60 لامپ دارند.

لامپهای بخار سدیم 60 تا 110 لومن و لامپهای متال هالید 75 تا 85 لومن بر وات هستند. در زیر نمودار مقایسه کارایی نور انواع مختلف لامپ ها آمده است.

3) زمان پاسخگویی: لامپهای LED به محض رسیدن ولتاژ به آنها (کمتر از 20 ما) روشن می شوند ، اما برای مثال لامپهای متال هالید حداکثر 5 دقیقه طول می کشد تا به حداکثر نور خود برسند ، یعنی لامپهای LED (پانزده میلیون بار) روشن می شوند سریعتر باشد یکی دیگر از مشکلات لامپ های متال هالید این است که اگر بیش از 5 دقیقه روشن شوند ، گرم می شوند و بلافاصله پس از خاموش شدن روشن نمی شوند.

چرا که لامپ حرارتی و سنسور داخل لامپ اجازه نمی دهد لامپ دوباره روشن شود تا لامپ خنک شود و بعد از حدود 3 دقیقه سنسور اجازه می دهد تا ولتاژ وارد شود و سپس حدود 4 تا 5 دقیقه طول می کشد تا به حداکثر خود برسد. خروجی نور

روشن / خاموش: طول عمر لامپ های LED به هیچ وجه تابعی از تعداد روشن و خاموش بودن آنها نیست و یکی از آزمایشاتی که لامپ های استاندارد در آزمایشگاه های سازمان استاندارد ایران انجام می دهند ، آزمایش سوئیچینگ است.

تنظیم شدت نور: به راحتی امکان تنظیم نور در لامپ های LED با استفاده از فناوری Pulse Width Modulation وجود دارد که با تغییر عرض پالس سطح ولتاژ را کنترل می کند و در اکثر میکروکنترلرها موجود است.

(البته توجه داشته باشید که مدار از دیمر پشتیبانی می کند)

تنظیم زاویه تابش: لامپ های LED در همه جهات نور ساطع نمی کنند و به دلیل وجود لنزهایی با زاویه نور مطلوب ، کاملاً قابل کنترل هستند.

7) جریان راه اندازی: همانطور که در بالا ذکر شد ، لامپ های متال هالید به 5 دقیقه زمان نیاز دارند تا به حداکثر نوردهی خود برسند. در این مدت ، آمپرهای بیشتری برای یونیزاسیون گاز داخل لامپ مورد نیاز است.

در آزمایش مشاهده شد که در ابتدای روشن شدن لامپ متال هالید 400 وات ، مصرف فعلی 2.7 آمپر بود که به تدریج کاهش یافته و پس از 5 دقیقه به 5 آمپر رسید.

به عبارت دیگر ، یک لامپ متال هالید 400 وات در هنگام راه اندازی ، 1100 وات مصرف می کند که تقریباً سه برابر بیشتر از ولتاژ مورد نیاز است.

(این بدان معناست که شما در مجموع 841 کیلووات ساعت در سال در مصرف برق صرفه جویی می کنید.) این عملکرد به سه برابر تجهیزات قوی تر نیاز دارد ، که به نوبه خود هزینه تابلوها و تجهیزات را افزایش می دهد. کاهش نور: سایر لامپ ها با گذشت زمان شدت شدید را کاهش می دهند.

LED ها را می توان با جریان AC و DC با مصرف کم تغذیه کرد ، بنابراین آنها همچنین می توانند از منابع انرژی خورشیدی یا باتری برای تغذیه خود استفاده کنند.

ویژگی بارز لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

لامپ های LED از نظر مصرف برق میزان بیشتری نور (یعنی شار نوری بیشتر) نسبت به لامپ های رشته ای دارند. البته همیشه اینطور نیست و بستگی زیادی به عناصر مورد استفاده در هر دو نوع لامپ دارد.

تنها می توان گفت که لامپ LED 10 وات دارای نور بیشتری نسبت به لامپ کم وات 10 وات است در صورتی که عناصر هر دو لامپ از کیفیت یکسانی برخوردار باشند.

در مورد مقایسه عمر این لامپ ها نیز همین امر صادق است. با نام ذکر شده است که طبق اطلاعات موجود در اکثر لامپ های ایرانی ، لامپ های LED حدود 20000 ساعت و لامپ های کم مصرف 8000 ساعت عمر مفید دارند ، اما توجه داشته باشید که عمر لامپ به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله محل نصب بستگی به دمای محیط ، تعداد دفعات روشن (خاموش و روشن) و غیره دارد.

نکته دیگر ساختار داخل لوله لامپ های کم مصرف است. در داخل لامپ کم مصرف مقدار کمی فلز جیوه وجود دارد که با شکستن لامپ به محیط آزاد می شود و بسیار خطرناک و سمی است.

اما این تنها زمانی اتفاق می افتد که لوله شکسته شود ، در غیر این صورت استفاده از این لامپ هیچ خطری ندارد. (بعد از شکستن لوله نباید از جاروبرقی در نظافت استفاده کرد) نکته مهم دیگر دور انداختن لامپ کم مصرف است.

بیشتر مصرف کنندگان لامپ را پس از سوزاندن یا خراب شدن به همراه سطل زباله در کنار سطل زباله ، به همراه دیگر زباله ها می اندازند.

لامپهای کم مصرف برای محیط زیست مضر هستند زیرا هنگام حمل یا انباشت زباله ، احتمال دارد لوله این لامپ بشکند و جیوه داخل آن به محیط بیرون نشت کرده و باعث آلودگی محیط زیست شود.

درجه بندی کیفی لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

درجه بندی کیفی لامپ ال ای دی شمعی 12 وات امروزه تعداد زیادی لامپ ، چراغ و محصولات روشنایی LED در بازار وجود دارد. آنها توسط تعدادی از شرکت ها ساخته شده اند و ویژگی ها و کیفیت های متفاوتی دارند.

اگرچه محصولات LED به طور کلی بهتر از گزینه های فلورسنت یا رشته ای هستند. اما دانستن تفاوت بین آنها به شما در انتخاب محصولات واقعاً با کیفیت کمک می کند و سالها نیازی به جایگزینی آنها نخواهید داشت.

به بسته بندی و برچسب محصول توجه کنید: بسته بندی محصولات با کیفیت معمولاً به خوبی چاپ می شود و از مواد با کیفیت در بسته بندی استفاده می شود.

برچسب ها معمولاً حاوی اطلاعات لازم در مورد محصول هستند. مواردی مانند روشنایی از نظر لومن ، دمای رنگ ، وات ، ولتاژ ، گارانتی و غیره. به روشنایی لامپ LED از نظر لومن توجه کنید.

دانستن وات در مورد لامپ های رشته ای قدیمی می تواند کمک کننده باشد. اما در مورد لامپ های LED ، به روشنایی بیان شده در لومن توجه کنید ، نه وات. به عنوان مثال ، روشنایی 800 لومن معادل یک لامپ رشته ای 60 وات است.

دمای رنگ محصولات را بررسی کنید: دمای رنگ محصولات روشنایی با واحد کلوین ، به اختصار K. نشان داده می شود. به عنوان مثال ، اگر به نور سفید مایل به آبی مایل به آبی نیاز دارید. محصولاتی را انتخاب کنید که دمای رنگ آنها بالاتر از 5000 باشد.

اگر نورهای زرد گرم را ترجیح می دهید ، دمای رنگ کم بین 2700 تا 3000 کلوین را انتخاب کنید. برای مقایسه کیفیت لامپ ها یا چراغ های LED ، تعدادی از آنها را با دمای رنگ یکسان روشن کنید. لامپ های با کیفیت بالاتر همان رنگ را ساطع می کنند.

در حالی که محصولات با کیفیت پایین نوری تولید می کنند که می تواند از نظر رنگ متفاوت باشد.

نحوه تولید لامپ ال ای دی شمعی 12 وات

یک لامپ رشته ای با عبور برق از یک سیم یا رشته کوچک کار می کند. مقاومت الکتریکی رشته ها باعث می شود آنها به اندازه کافی گرم شوند تا روشن شوند و نور تولید کنند.

در مقابل ، رشته ها هیچ رشته ای برای سوزاندن و ناپدید شدن ندارند. در عوض ، یک LED (که مخفف دیود ساطع کننده نور است) با عبور جریان از یک ماده نیمه هادی درون دیود عمل می کند ، که سپس فوتون ها (نور) را ساطع می کند ، به این معنی که یک ماده (در اینجا یک دیود) هنگام اعمال نیرو است.با استفاده از آن ، نور ساطع می کند. الکترونها در یک اتصال “P-N” از پهلو به پهلو می پرند. فرض کنید وقتی نیرویی به محل اتصال وارد می شود ، طرفی که نیازی به الکترون ندارد ، می خواهد هنگام اعمال برق از طرف دیگر با الکترون ها شارژ شود ، الکترون ها تمایل زیادی به حرکت دارند ، نور در این فرایند تولید می شود.

فرض کنید وقتی نیرویی به محل اتصال وارد می شود ، طرفی که نیازی به الکترون ندارد ، بخواهد هنگام اعمال برق از طرف دیگر با الکترونهای باردار شارژ شود ، الکترونها تمایل زیادی به حرکت دارند و نور در این فرآیند تولید می شود.به البته ، به عنوان یک امتیاز اضافی ، این واقعیت که این طرح برای تولید نور متکی به گرما نیست به این معنی است که سردتر است و با قدرت بیشتری نسبت به لامپ رشته ای کار می کند.

مرکز فروش لامپ ال ای دی شمعی12وات

مرکز فروش لامپ ال ای دی شمعی12وات مرکز فروش لامپ های LED و لامپ اشکی مدرن و لامپ 25وات بزرگ و لامپ سوله ای جدید در تهران خیابان لاله زار شمالی و جنوبی است که در گذشته نمادی از مدرنیته و صرافی خیاطی بود.لامپ های LED توانستند در مدت زمان کوتاهی در بازار روشنایی جا بیفتند. این محصولات اغلب جایگزین انواع قدیمی چراغ های سقفی یا پروژکتور می شوند که در قاب آن چراغ ها لامپ نبوده و فقط لامپ یا درپوش ترانسفورماتور را تعبیه کرده اند.

تهران ارائه شده است ، تراشه بلال به قاب متصل شده است و در واقع قاب نقش هیت سینک را بازی می کند.خرید لامپ ارزان در مردم بیشتر شده است .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما