فروشنده لامپ ال ای دی سقفی

لامپ و روشنایی یکی از نیاز های امروزه بشر میباشد وشرکتهای زیادی در تلاش هستند تابهترین نوع لامپ را ارائه دهند، لامپ ال ای دی سقفی یکی از بهترین نوع از این لامپ ها میباشد،در سال های اخیر در کشور های مختلف برای زینت بخشی و روشنایی دوچندان خانه ها از نورپردازی کردن استفاده میکنند زیرا نور پردازی باعث زیبایی منازل میشود و در این راستا لامپ های ال ای دی استفاده میشود زیرا نسبت به لامپ های دیگر مرغوبیت بیشتر دارد و لامپ ال ای دی سقفی و پر مصرف دیگر کارایی خود را از دست داده اند.

فروش مستقیم لامپ های ال ای دی در ایران و کشور های دیگر بسیار حائز اهمیت میباشد.

فروشنده لامپ ال ای دی سقفی

سوالات متداول لامپ ال ای دی سقفی

سوالات متداول لامپ ال ای دی سقفی

مشخصات یک لامپ ال ای دی با کیفت چیست و چگونه لامپ ال ای دی مرغوب را از لامپ ال ای دی نامرغوب تشخیص دهیم ؟سوالی که در خرید لامپ ال ای دی باکیفیت بشدت مهم و حائز اهمیت است ،اینکه چه نوع لامپی برا چه کاربردی باید بخریم و همچنین یک لامپ ال ای دی چه ویژگی های مهم دیگری باید دارا باشد تا ما به تهیه و خرید آن ترغیب میشویم.

بررسی تخصصی کاتالوگ لامپ های ال ای دی و شناخت پارامتر ها و مشخصات فنی لامپ های ال ای دی به انتخاب مناسب لامپ ال ای دی کمک می کند. مشخصات فنی لامپ های کم مصرف ال ای دی و پارامتر های مهم درج شده بر روی جعبه لامپ های ال ای دی که نشان دهنده کیفت محصول میباشد عبارتند از :

کد نورسنجی ،توان مصرفی لامپ های ال ای دی، محدوده ولتاژ و فرکانس لامپ ال ای دی، ضریب قدرت لامپ شار نوری یا لومن لامپ ال ای دی، بهره نوری یا بازده انرژی لامپ های ال ای دی، دمای رنگ نور روشنایی ،شاخص نمود رنگ ،محدوده دمای کارکرد لامپ ال ای دی، طول عمر نامی لامپ های ال ای دی، درجه حفاظت یا کد آی پی.

همه ی ما نام لامپ ال ای دی را شنیده ایم و می دانیم که این لامپ ها از نظر مصرف برق و طول عمر بسیار عالی هستند وبرای همین مصرف کم و طول عمر مشتریان بسیاری دارد و لامپ ال ای دی صادراتی نیز هستند زیرا صادرات مشمول بهترین کالا میباشد و کالای نامرغوب در هیچ جای دنیا مشتری نخواهد داشت.

نکته مهم این است که از بین انواع لامپ ال ای دی که برندهای مختلف و حتی انواع مختلفی دارد کدام محصول را باید انتخاب کنیم؟! و به کدام مشخصات لامپ باید دقت کنیم تا برابر با نیازمان باشد ؟؟آیا لامپ ال ای دی ارزان باکیفت است ؟ انتخاب لامپ ال ای دی خوب نیازمند داشتن اطلاعاتی در مورد شاخص های ارزیابی کننده این نوع لامپ است.

مهم ترین سوال این است؟ چگونه می توان کیفیت روشنایی لامپ ال ای دی را سنجید؟ اگر شما هم همین سوال را دارید باید بدانید که جواب این سوال چندان مشکل نیست. شاخصی برای ارزیابی کیفیت روشنایی یک لامپ وجود دارد، شاخصی که نیاز است بشناسید این سه مورد است.شاخص نمود رنگ ،دمای رنگ و شارنوری.

این سه شاخص به طور کلی می توانند توصیفی از کیفیت یک لامپ به شما بدهند.در ادامه هر کدام از این شاخص ها را توضیح می دهد. شاخص نمود رنگ: شاخص نمود رنگ توانایی نور برای نشان دادن رنگ واقعی و طبیعی اشیاء در مقابل نور خورشید را نشان می دهد. این شاخص در حالت ایده ال که نور طبیعی است ۱۰۰ در نظر گرفته می شود. شما می‌خواهید رنگ‌ها همان‌گونه‌که هستند به‌نظر برسد. به‌طوری‌که رنگ‌های دکور و مبلمان شما به بهترین شکل دیده شود.

حالا سوال بعد ی این است، نور گرم مناسب تر است یا نور سرد؟ کدام دمای رنگ مناسب محیط شماست؟ انتخاب دمای نور با نوع محیط و نوع کاربری محیط اهمیت زیادی دارد فرمول و استاندارد ثابتی برای انتخاب دمای رنگ وجود ندارد و عوامل فرهنگی و جغرافیایی می تواند در این انتخاب سهیم باشد.

مختصری درباره لامپ ال ای دی سقفی

طیف نوری شامل این سه دسته می شود: نور سفید سرد مناسب برای کارهای صنعتی، کارهایی که و دقت و ظرافت در آن اهمیت دارد مثل کارگاه تولیدی، پرس ،برش‌کاری، سوزن‌کاری نقشه کشی و مشاغلی این چنینی. نور طبیعی (۴۰۰۰ کلوین) نور میانه یا نور طبیعی که مناسب محیط هایی مانند مدارس، ادارات، آشپزخانه‌ها ، راه رو ها، محیط‌های عمومی، بیمارستان‌ها و خوابگاه‌ها است. نور سفید گرم مناسب برای محیط‌ های گرم و صمیمی و مناسب برای آرامش بخشیدن به محیط، خانه یا محل استراحت، اتاق خواب ، اتاق بیماران در بیمارستان و اتاق های اقامتی هتل‌ها مکان هایی هستند که می توان از این بازه نوری استفاده کرد.

این امر در رابطه با لامپ های رشته ای قدیمی تا حدودی درست بود و رابطه معناداری بین وات و میزان نوردهی آنها وجود داشت اما در رابطه با لامپ های ال ای دی موضوع کمی متفاوت است! به طور کلی وات بیانگر میزان انرژی مصرفی توسط یک لامپ است و نه شدت روشنایی آن، لومن سنجشی واقعی از روشنایی یک لامپ LED ارزان را ارایه می‌کند و مقداری است که شما می‌بایست هنگام خرید لامپ‌های ال ای دی به آن توجه کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید، لامپ ال ای دی درجه یک قادرند تا ۵ برابر مقدار وات بیشتری را نسبت به همان میزان لومن داشته‌باشند. بنابراین پس از درک مناسبی از روشنایی (برحسب لومن) دیدگاه خود را برای وابستگی به وات از بین ببرید. بنابراین بهترین معیار برای اندازه گیری روشنایی یک چراغ لومن است نه وات .

چند مشخصه بارز لامپ ال ای دی سقفی

چند مشخصه بارز لامپ ال ای دی سقفی

بسیاری از کشور ها،برنامه چند ساله ای را بزای جایگزینی مدل های دیگر لامپ به جای لامپ های رشته ای تدوین کرده اند تا شاید بتوانند در دراز مدت استفاده از لامپ های رشته ای و به تبع آن میزان مصرف برق را کاهش دهند.

بههمین دلیل استفاده از بهترین لامپ کم مصرف ، فلورسنت و … مرسوم شد و برخی کشورها مردم را ملزم به استفاده از این لامپ ها کرده و حتی برنامه ریزی کردند تا در تولیدات خود در برخی محصولات از جمله تلویزیون از لامپ های ال ای دی که عمر بیشتری دارد و به حفظ محیط زیست کمک می کند استفاده کنند.

شرکت های تولیدی با درک خطر گرمای زمین،تلاش های بسیاری برای دفع این خطر کرده اند که یکی از این تلاش ها، کاهش استفاده از انواع لامپ کم مصرف 105وات است.

ال ای دی ها تا اواخر دهه گذشته فقط می توانستند سه نور آبی، سبز و قرمز تولید کنند که این موضوع باعث کاربرد محدود آنها بود اما این اواخر ال ای دی هایی وارد بازار شده اند که می تواند نور سفید با هاله ایی از رنگ آبی تولیدکنند.

مختصر توضیحی در مورد نحوه تولید لامپ های ال ای دی :ابتدا مواد اولیه وارد دستگاه تزریق پلاستیک شده و بدنه لامپ ال ای دی به تولید می رسد.

در مرحله بعد پی سی بی یا برد لامپ، متناسب با شکل ال ای دی مورد نظر، طراحی و تولید می شود. لازم به ذکر است که دستگاه های این بخش، توانایی تولید انواع لامپ های حبابی، لوله ای و پنلی را دارا می باشند.

سپس تمامی قطعات بهم متصل می شوند. به این صورت که قطعات منبع تغذیه و دیودهای نوری بر روی برد لامپ ال ای دی نصب می گردند. پس از اتصال لامپ بر برد ال ای دی، محصول نهایی وارد بخش کنترل کیفی خط تولید لامپ ال ای دی شده و پس از تایید به قسمت بسته بندی منتقل می شوند.

تفاوت لامپ ال ای دی سقفی با سایر لامپ ها

مهم ترین ویژگی قیمت لامپ ال ای دی بودن آن میباشد.یکی از کاربردی ترین لامپ های ال ای دی، مدل حبابی است. از این لامپ در راه روها، سالن ها، اتاق های پذیرایی، خواب، آشپزخانه و … استفاده می شود.

این نوع لامپ مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد. با نصب این نوع لامپ ال ای دی، روشنایی بیشتری به خانه ها و مکان هایی که در آن رفت و آمد دارید، بدهید.

لامپ ال ای دی حبابي را می توان در انوع مختلفی در بازار پیدا کرد، که نرخ فروش لامپ ال ای دی نیز متفاوت است که این نشانگر مرغوبیت لامپ ال ای دی میباشد. حباب لامپ های ال ای در انتقال و پراکنده کردن نور نقش دارد و از جنس پلی کربنات، در برابر ضربه و حرارت مقاوم است و مانند لامپهای کم مصرف و رشته ای با ضربه نمی‌ شکند.

بدنه لامپ های ال ای دی از دو بخش هیتسینک آلومینیومی و روکش پلاستيک تشکیل شده است. ماژول ها حرارت ایجاد شده را به هیتسینک آلومینیومی منتقل می کنند و هیتسینک ها این حرارت را به روکش بدنه انتقال می دهند وبا دفع حرارت باعث طول عمر ماژول های ال ای دی می شوند. و با انتقال حرارت به روکش بدنه این قسمت گرمای دفع شده را به بیرون انتقال می دهد. روکش پلاستیکی از جنس پی تی بی عایق الکتریکی است با کمک این عایق از برق گرفتگی از طریق هیتسینگ آلومینیومی جلوگیری می کند.

ماژول های ال ای دی از تعدادی چیپ اس ام دی روی یک صفحه آلومینیومی متناسب با توان لامپ ال ای دی 105وات تعبیه شده است. چیپ های اس ام دی دما را به صفحه آلومینیومی انتقال می دهد و این صفحه با قرار گرفتن درون بدنه این حرارت را به هیتسینک آلومینیومی منتقل می کند.

قسمت پلاستیکی بدنه با دریافت حرارت آن را به بیرون دفع می کند.و به این طریق ایجاد برق گرفتگی نمیکند و نمیشکند و میتوان گفت این دو از مهم ترین ویژگی های لامپ ال ای دی میباشد

چند نکته مهم راجع به لامپ ال ای دی سقفی

چند نکته مهم راجع به لامپ ال ای دی سقفی

لامپ ال ای دی به معنی دیود منتشر کننده نور است. دیودهای نوری از زمانی که برای اولین بار در سال ١٩۶٠ به عنوان نمایشگر نور مورد استفاده قرار گرفته اند، تغییرات بسیاری داشته است.

امروزه کلیه رنگ های قابل رویت موجود در طبیعت (بیش از ۱۶ میلیون رنگ)، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، بدون نیاز به هیچ گونه لنز یا فیلتر رنگی توسط ال ای دی ها قابل تولید هستند.

از انواع مختلف لامپ های ال ای دی شامل : لامپ های ال ای دی حبابی ، لامپ ال ای دی گل ،لامپ های ال ای دی فیلامنتی ،لامپ های ال ای دی هالوژنی ،لامپ ال ای دی شمعی ،چراغ، وال ،واشر، ریسه ،ال ای دی شلنگی و نواری، لامپ ال ای دی قارچی ،لامپ ال ای دی زیتونی،لامپ ادیسونی لامپ خطی.

انواع ابعاد لامپ ال ای دی سقفی

تولید کنندگان بسیاری مشغول تولید لامپ های ال ای دی حباب دار و انواع مختلف مباشند و خیلی از تولید کنندگان دیگر لامپ خای رشته ای و لامپ های کم مصرف فلورسنت دیگر تولید نمیکنند و بیشتر تمرکزشان تولید لامپ های ال ای دی میباشد . زیرا این نوع لامپ ها دارای طرفداران بسیاری است و تولید این نوع از لامپ ها به صورت عمده انجام میشود ،زیرا فروش لامپ های ال ای دی دارای بازار فروش خوبی است و برای همین تولید کنندگان این محصولات را به صورت عمده تولید و به فروش میگذارد.

فروشگاه لامپ ال ای دی نیز این محصول را به صورت عمده از کارخانه تولید لامپ خریداری کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار میدهد. فروشگاه عرضه لامپ ال ای دی از تولیدکنندگان لامپ های ال ای دی به صورت عمده لامپ های مختلف ال ای دی مانند لامپ ال ای دی حباب دار و..را خریداری کرده و در فروشگاه های خود عرضه میکند و واسطه بین تولید کننده و خریدار میباشد.

فروشگاه عرضه لامپ ال ای دی حباب دار با ارائه لامپ های ال ای دی نیاز های روزمره را تامین میکنند زیرا تهیه لامپ های با تعداد محدود از کارخانه بسیار دشوار و زمان بر است واین مشکل را فروشگاه عرضه لامپ های ال ای دی بر طرف میکنند با وجود این فروشگاه ها در هر زمان میتوان برای تهیه لامپ های مورد نیاز اقدام به خرید آنها کرده و خیلی سریع لامپ هارا تهیه کرد.

پخش عمده لامپ ال ای دی سقفی

پخش عمده لامپ ال ای دی سقفی

صادرات لامپ های ال ای دی بسیار رونق پیدا کرده است و صادر کنندگان باید بهترین محصولات خود را صادر کنند. طول عمر این لامپ ها چیزی میان 20000 تا 50000 ساعت است.

لامپ های ال ای دی حبابدار به دلیل نداشتن حباب شیشه ای دارای مقاومت بسیار بالاتر در برابر شکستن و .. هستند همچنین فاقد فیلامین نیز هستند.

این لامپ ها دارای تمرکز و هدایت نور فوق العاده هستند ولی لامپ های فلورسنت و مهتابی برای هدایت و تمرکز نور دارای دردسرهای معمول هستند

. مقاومت و طول عمر بالا در برابر روشن و خاموش شدن های پرشمار. اما لامپ های رشته ای و هالوژن و فلورسنت با روشن و خاموش شدن های مکرر دچار سوختگی می شوند.

نور سرد لامپ های ال ای دی به وارونه ی دیگر منابع نوری بسیار کم تولید گرما کرده و بدون اشعه ی مضر مادون قرمز است. روشن شدن آنی و بی درنگ: این لامپ ها در برابر دیگر منابع روشنایی با شتاب بیش تر روشن می شوند. – بازدهی بالای 80% تا 90% در برابر بازدهی 60% دیگر لامپ های کم مصرف و 20% لامپ های رشته‌ای – توانایی کلید زنی بی محدودیت و بدون هیچ‌گونه تأثیر منفی روی عمر لامپ – ایمن بودن بسیار بالا و کاهش خطرهای ناشی از برق گرفتگی و آتش سوزی همه ی این موارد نشان دهنده کیفیت لامپ است و صادرکننده های لامپ های ال ای دی باید به این موارد توجه کنند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما